Profiler
- 1 - 50 ud af 1.467 resultater
Søgeresultater
-
Naim Abdul Khalek Gharzeddine
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d.-stipendiat
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Ph.d.-stipendiat
- Sektion for Bio- og Ingeniørvidenskab - Ph.d.-stipendiat
- Medical Biotechnology - Ph.d.-stipendiat
Person: VIP
-
Abdenour Achour
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Adjunkt
- AAU Energi - Adjunkt
- Thermal Engineering - Adjunkt
- Advanced Biofuels
Person: VIP
-
Sofie Adamsen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - ErhvervsPh.D
- Institut for Materialer og Produktion - ErhvervsPh.D
- Produktion - ErhvervsPh.D
- Center for Industrial Production - ErhvervsPh.D
Person: Ekstern
-
Matin Afshar
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Postdoc
- Institut for Materialer og Produktion - Postdoc
- Fysik og Mekanik - Postdoc
- Biomechanics - Postdoc
Person: VIP
-
Alireza Afshari
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Professor
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Professor
- Sektionen for Byggeteknik, Processer & Indeklima - Professor
- Forskningsgruppen for Indeklimakvalitet og Bygningssystemer - Professor
- AAU Arctic
Person: VIP
-
Peyman Afzali Gorouh
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Postdoc
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Postdoc
- Sektion for Kemi- og Ingeniørvidenskab - Postdoc
- Disordered Materials - Postdoc
Person: VIP
-
Niels Agerholm
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ekstern lektor
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Ekstern lektor
- Sektionen for Infrastruktur, Vandbygning og Miljøteknologi - Ekstern lektor
Person: VIP
-
Aggeliki Aggeli
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Postdoc
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Postdoc
- Sektionen for By, Bolig og Ejendom - Postdoc
- Forskningsgruppen for Bæredygtige Byer og Hverdagspraksis - Postdoc
Person: VIP
-
Søren Aggerholm
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Emeritus
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Emeritus
- Sektionen for Energi og Bæredygtighed i Byggeriet - Emeritus
- Forskningsgruppen for Energi i Byggeriet - Emeritus
Person: Ekstern
-
Metin Ahmed
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder
- Det Tekniske Fakultet for IT og Design - Studenterstudievejleder
Person: TAP
-
Misun Ahn
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Gæsteforsker
- Institut for Materialer og Produktion - Gæsteforsker
- Produktion - Gæsteforsker
Person: Ekstern
-
Soroush Ahooye Atashin
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d. Marie Curie
- AAU Energi - Ph.d. Marie Curie
- Applied Power Electronic Systems - Ph.d. Marie Curie
Person: VIP
-
Erdem Akboy
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Gæsteforsker
- AAU Energi - Gæsteforsker
- Applied Power Electronic Systems - Gæsteforsker
- Power Electronics System Integration and Materials - Gæsteforsker
Person: Ekstern
-
Ali Akhavan
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Postdoc
- AAU Energi - Postdoc
- Electric Power Systems and Microgrids - Postdoc
- Microgrids
Person: VIP
-
Allahyar Akhbari
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Videnskabelig assistent
- AAU Energi - Videnskabelig assistent
- Esbjerg Energy Section - Videnskabelig assistent
Person: VIP
-
Akinyemi Olugbenga Akinsanya
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d.-studerende
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Ph.d.-studerende
- Sektionen for Konstruktioner, Geoteknik og Risiko - Ph.d.-studerende
- Forskningsgruppen for Risiko, Resiliens, Sikkerhed og Bæredygtighed af Systemer - Ph.d.-studerende
Person: Ekstern
-
Mads Albertsen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Professor
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Professor
- Sektion for Bio- og Ingeniørvidenskab - Professor
- Albertsen lab - Professor
- Environmental Microbiology - Professor
- Center for Microbial Communities
Person: VIP
-
Hussein Ali
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d.-studerende
- AAU Energi - Ph.d.-studerende
- Electric Power Systems and Microgrids - Ph.d.-studerende
- Microgrids
Person: Ekstern
-
Majid Ali
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d.-studerende
- AAU Energi - Ph.d.-studerende
- Electric Power Systems and Microgrids - Ph.d.-studerende
- Microgrids
Person: Ekstern
-
Aamer Ali
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Adjunkt
- AAU Energi - Adjunkt
- Thermal Engineering - Adjunkt
Person: VIP
-
Seyed Mojtaba Alirahmi
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d.-stipendiat
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Ph.d.-stipendiat
- Sektion for Kemi- og Ingeniørvidenskab - Ph.d.-stipendiat
- Chemical Engineering - Ph.d.-stipendiat
Person: VIP
-
Mohamad lyad Al-khiami
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d.-studerende
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Ph.d.-studerende
- Forskningsgruppen for Byggeledelse og Bygningsinformatik - Ph.d.-studerende
Person: Ekstern
-
Natallia Alkhovik
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Økonomiansvarlig
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Økonomiansvarlig
- BUILD Institutsekretariat - Økonomiansvarlig
- BUILD Økonomiteam - Økonomiansvarlig
Person: TAP
-
Anders Høndrup Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Maskinmester
- AAU Energi - Maskinmester
- Advanced Biofuels
- Laboratorie personale - Maskinmester
Person: TAP
-
Andreas Mølgaard Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studerende, div. stillinger, Studentermedhjælper
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Studerende, div. stillinger, Studentermedhjælper
- Sektion for Bio- og Ingeniørvidenskab - Studerende, div. stillinger, Studentermedhjælper
- Environmental Change and Adaptation - Studerende, div. stillinger, Studentermedhjælper
Person: VIP
-
Ann-Louise Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Lektor
- Institut for Materialer og Produktion - Lektor
- Produktion - Lektor
- Mass Customization - Lektor
Person: VIP
-
Benjamin Holm Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder, Studerende, div. stillinger, Studerende kontorfunktionær
- AAU Energi - Studenterstudievejleder, Studerende, div. stillinger
- Sekretærer - Studenterstudievejleder
- Laboratorie personale - Studerende, div. stillinger
Person: TAP
-
Camilla Marlene Ernst Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d.-stipendiat
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Ph.d.-stipendiat
- Sektionen for Energi og Bæredygtighed i Byggeriet - Ph.d.-stipendiat
- Forskningsgruppen for Bygningers Bæredygtighed - Ph.d.-stipendiat
Person: VIP
-
Christoffer Bang Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Videnskabelig assistent
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Videnskabelig assistent
- Sektionen for Infrastruktur, Vandbygning og Miljøteknologi - Videnskabelig assistent
- Forskningsgruppen for Byens Vand - Videnskabelig assistent
Person: VIP
-
Daniel Davis Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studerende, div. stillinger
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Studerende, div. stillinger
Person: VIP
-
Dorte Dam Saaby Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Afdelingsleder
- Institut for Materialer og Produktion - Afdelingsleder
Person: TAP
-
Hans Thor Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Forskningschef
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Forskningschef
- Sektionen for By, Bolig og Ejendom - Forskningschef
- REDY
Person: VIP
-
Helle Vibeke Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Emeritus
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Emeritus
- Sektionen for Byggeteknik, Processer & Indeklima - Emeritus
- Forskningsgruppen for Skimmelsvampe og uønskede stoffer - Emeritus
Person: Ekstern
-
Iben Klausholt Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Studenterstudievejleder
- BUILD Institutsekretariat - Studenterstudievejleder
- BUILD Studieteam - Studenterstudievejleder
Person: TAP
-
Jacob Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Videnskabelig assistent
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Videnskabelig assistent
- Sektionen for Infrastruktur, Vandbygning og Miljøteknologi - Videnskabelig assistent
- Forskningsgruppen for Hav og Kystbyggeri - Videnskabelig assistent
Person: VIP
-
Jonas Halborg Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder
- Det Tekniske Fakultet for IT og Design - Studenterstudievejleder
Person: TAP
-
Kamilla Heimar Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d.-stipendiat, Videnskabelig assistent
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Ph.d.-stipendiat, Videnskabelig assistent
- Sektionen for Energi og Bæredygtighed i Byggeriet - Ph.d.-stipendiat, Videnskabelig assistent
- Forskningsgruppen for Energi i Byggeriet - Ph.d.-stipendiat, Videnskabelig assistent
Person: VIP
-
Karl Klestrup Dam Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studerende, div. stillinger, Studerende kontorfunktionær
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Studerende, div. stillinger, Studerende kontorfunktionær
- Sektion for Bio- og Ingeniørvidenskab - Studerende, div. stillinger, Studerende kontorfunktionær
- Environmental Biology Monitoring - Studerende, div. stillinger, Studerende kontorfunktionær
Person: VIP
-
Kasper Skov Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studentermedhjælper
- Institut for Materialer og Produktion - Studentermedhjælper
- Produktion - Studentermedhjælper
- Robotics and Automation - Studentermedhjælper
Person: TAP
-
Kasper Skytte Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Postdoc, Laboratorieingeniør
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Postdoc, Laboratorieingeniør
- Sektion for Bio- og Ingeniørvidenskab - Postdoc, Laboratorieingeniør
- Environmental Microbiology - Postdoc, Laboratorieingeniør
- Per Halkjær Nielsen LAB
Person: VIP
-
Kathrine Plaugborg Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder
- Det Tekniske Fakultet for IT og Design - Studenterstudievejleder
Person: TAP
-
Lars Døvling Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Emeritus
- Institut for Matematiske Fag - Emeritus
Person: Ekstern
-
Linda Vabbersgaard Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Specialkonsulent
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Specialkonsulent
- BUILD Institutsekretariat - Specialkonsulent
- BUILD Institutteam - Specialkonsulent
Person: TAP
-
Line Holm Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Postdoc, Adjunkt
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Postdoc, Adjunkt
- Sektion for Bio- og Ingeniørvidenskab - Postdoc, Adjunkt
- Environmental Biology Monitoring - Postdoc, Adjunkt
Person: VIP
-
Marie Smedegaard Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder
- Det Tekniske Fakultet for IT og Design - Studenterstudievejleder
Person: TAP
-
Marie Viborg Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Studenterstudievejleder
- Sekretariat - Studenterstudievejleder
Person: VIP
-
Michael Skipper Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Professor
- Institut for Materialer og Produktion - Professor
- Fysik og Mekanik - Professor
- Biomechanics - Professor
- Center for Mathematical Modelling of Knee Osteoarthritis
Person: VIP
-
Mikkel Meyer Andersen
Person: VIP