Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet

Priser

  1. ABB Best Application Award Final List

    Zhenyu Yang (Modtager), 3 jul. 2009

    Pris: Priser, stipendier, udnævnelser

  2. Bengt Turner Award 2014

    Rikke Skovgaard Nielsen (Modtager), 3 jul. 2014

    Pris: Priser, stipendier, udnævnelser

  3. Best Paper Award

    Marie Frederiksen (Modtager), 20 maj 2015

    Pris: Priser, stipendier, udnævnelser

  4. Best Paper Award: Building Simulation 2015

    Torben Østergård (Modtager), 7 dec. 2015

    Pris: Priser, stipendier, udnævnelser

  5. Best Paper on Ecologial Vehicles

    Jorge Varela Barreras (Modtager), Claudio Pinto (Modtager), Ricardo de Castro (Modtager), Erik Schaltz (Modtager), Søren Juhl Andreasen (Modtager), Peter Omand Rasmussen (Modtager) & Rui Esteves Araujo (Modtager), 5 mar. 2015

    Pris: Priser, stipendier, udnævnelser

  6. CIB Programme Committee Commendation 2013

    Kim Haugbølle (Modtager), 2013

    Pris: Priser, stipendier, udnævnelser

  7. Danmarks Naturvidenskabelige Akademis Ph.d.-pris

    Henrik Garde (Modtager), 1 dec. 2017

    Pris: Priser, stipendier, udnævnelser

  8. ELforsk Prisen 2017

    Chen Zhang (Modtager) & Per Heiselberg (Modtager), 2017

    Pris: Priser, stipendier, udnævnelser

  9. Esbjerg Universitetspris

    Hülya Ucar (Modtager), 30 nov. 2016

    Pris: Priser, stipendier, udnævnelser

  10. Esbjerg Universitetspris til Ph. d. studerende

    Martin Dalgaard Ulriksen (Modtager), 17 nov. 2014

    Pris: Priser, stipendier, udnævnelser

  11. International Honorary Membership

    Peter V. Nielsen (Modtager), 14 maj 2015

    Pris: Priser, stipendier, udnævnelser

  12. Inventions 2017 Best Paper Award

    Amjad Anvari-Moghaddam (Modtager), 2017

    Pris: Priser, stipendier, udnævnelser

  13. Kommunikation og Sprog Prisen 2017

    Camilla Kristensen (Modtager), 6 maj 2017

    Pris: Priser, stipendier, udnævnelser

  14. Modtager af Esbjerg Universitetspris

    Jens Muff (Modtager), 9 dec. 2008

    Pris: Priser, stipendier, udnævnelser

  15. Teacher of the Year Spring 2012

    Zhenyu Yang (Modtager), 2012

    Pris: Priser, stipendier, udnævnelser

  16. The ITS Outstanding Application Paper

    Elena Anamaria man (Modtager), Dezso Sera (Modtager), Laszlo Mathe (Modtager), Erik Schaltz (Modtager) & Lasse Rosendahl (Modtager), 2 jul. 2015

    Pris: Priser, stipendier, udnævnelser

  17. Winner of the 2015 Thomas P. Hustad Best Paper Award in Journal of Product Innovation Management

    Max von Zedtwitz (Modtager), Simone Corsi (Modtager), Peder Veng Søberg (Modtager) & Romeo Frega (Modtager), 15 okt. 2016

    Pris: Priser, stipendier, udnævnelser

  18. Winner of the National Manufacturing Policy Competition,India

    Atanu Chaudhuri (Modtager), 2004

    Pris: Priser, stipendier, udnævnelser

  19. Æresprofessor på Xi’an University of Architecture and Technology

    Peter V. Nielsen (Modtager), 13 sep. 2017

    Pris: Priser, stipendier, udnævnelser

  20. Årets underviser 2014 ved B-studienævnet, Aalborg Universitet

    Per Møldrup (Modtager), 27 jun. 2014

    Pris: Priser, stipendier, udnævnelser

  21. Årets underviser 2015 ved B-studienævnet, Aalborg Universitet

    Lars Vabbersgaard Andersen (Modtager), 30 jun. 2015

    Pris: Priser, stipendier, udnævnelser

  22. Årets Underviser 2017 ved Studienævn for Byggeri og Anlæg, Aalborg Universitet

    Johan Clausen (Modtager), 30 jun. 2017

    Pris: Priser, stipendier, udnævnelser

  23. Årets Underviser ved Studienævn for Energi (N-Sn)

    Mads Pagh Nielsen (Modtager), 2009

    Pris: Priser, stipendier, udnævnelser

  24. Årets Underviser ved Studienævn for Energi (N-Sn)

    Mads Pagh Nielsen (Modtager), 2015

    Pris: Priser, stipendier, udnævnelser