Profiler
- 50 - 100 ud af 1.479 resultater
Søgeresultater
-
Ole Beck Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ekstern lektor
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Ekstern lektor
- BUILD Institutsekretariat - Ekstern lektor
- BUILD Studieteam - Ekstern lektor
Person: VIP
-
Rasmus Andersen
- Institut for Materialer og Produktion - Postdoc
- Mass Customization - Videnskabelig assistent, Postdoc
Person: VIP
-
Sara Mors Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Kontorelev
- AAU Energi - Kontorelev
- Sekretærer - Kontorelev
Person: TAP
-
Selma Damkjær Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studerende, div. stillinger, Studentermedhjælper
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Studerende, div. stillinger, Studentermedhjælper
- Sektion for Bio- og Ingeniørvidenskab - Assistent
Person: VIP
-
-
Torben Ole Andersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Professor
- AAU Energi - Professor
- Mechatronic Systems - Professor
- Fluid Power Technology
Person: VIP
-
Daniel Kristian Andreasen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d.-stipendiat
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Ph.d.-stipendiat
- Sektionen for Konstruktioner, Geoteknik og Risiko - Ph.d.-stipendiat
- Forskningsgruppen for Geoteknik og Offshore Fundamenter - Ph.d.-stipendiat
Person: VIP
-
Frederik Falkencrone Andreasen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studerende, div. stillinger
- AAU Energi - Studerende, div. stillinger
- Laboratorie personale - Studerende, div. stillinger
Person: TAP
-
Jens Henrik Andreasen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Lektor
- Institut for Materialer og Produktion - Lektor
- Fysik og Mekanik - Lektor
Person: VIP
-
Liv Mørkbak Andreasen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Studenterstudievejleder
Person: VIP
-
Andreas Lindgaard Andreassen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder
- Det Tekniske Fakultet for IT og Design - Studenterstudievejleder
Person: TAP
-
Sara Engsted Andreassen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder
- Institut for Materialer og Produktion - Studenterstudievejleder
Person: TAP
-
Samuel Simon Araya
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Lektor
- AAU Energi - Lektor
- Thermal Engineering - Lektor
- Fuel Cell Systens
Person: VIP
-
Babak Arbab Zavar
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Postdoc
- AAU Energi - Postdoc
- Electric Power Systems and Microgrids - Postdoc
- Microgrids
Person: VIP
-
Juan Carlos Arceo Luzanilla
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Postdoc
- Institut for Materialer og Produktion - Postdoc
- Fysik og Mekanik - Postdoc
- Solid and Computational Mechanics - Postdoc
Person: VIP
-
Nestor Arana Arexolaleiba
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Gæsteforsker
- Institut for Materialer og Produktion - Gæsteforsker
- Produktion - Gæsteforsker
- Robotics and Automation - Gæsteforsker
Person: Ekstern
-
Trine Arildsen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Studenterstudievejleder
Person: VIP
-
Fynn Jerome Aschmoneit
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Adjunkt
- Institut for Matematiske Fag - Adjunkt
- Matematik - Adjunkt
Person: VIP
-
Hossein Asgharian
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Videnskabelig assistent, Ph.d.-stipendiat
- AAU Energi - Videnskabelig assistent, Ph.d.-stipendiat
- Thermal Engineering - Videnskabelig assistent, Ph.d.-stipendiat
Person: VIP
-
Ali Asim
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d.-studerende
- AAU Energi - Ph.d.-studerende
- Electric Power Systems and Microgrids - Ph.d.-studerende
- Microgrids
Person: Ekstern
-
Anne Sofie Møller Askholm
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d.-studerende
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Ph.d.-studerende
- Sektionen for By, Bolig og Ejendom - Ph.d.-studerende
- Forskningsgruppen for Bæredygtige Byer og Hverdagspraksis - Ph.d.-studerende
Person: Ekstern
-
Waleed Aslam
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studentermedhjælper
- AAU Energi - Studentermedhjælper
- Esbjerg Energy Section - Studentermedhjælper
Person: VIP, TAP
-
Ramazan Aslan
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Gæste-ph.d.-studerende
- AAU Energi - Gæste-ph.d.-studerende
- Thermal Engineering - Gæste-ph.d.-studerende
Person: Ekstern
-
Juan Gonzalo Sepúlveda Astudillo
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Videnskabelig assistent
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Videnskabelig assistent
- Sektionen for Konstruktioner, Geoteknik og Risiko - Videnskabelig assistent
- Forskningsgruppen for Risiko, Resiliens, Sikkerhed og Bæredygtighed af Systemer - Videnskabelig assistent
Person: VIP
-
Soroush Ahooye Atashin
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d. Marie Curie
- AAU Energi - Ph.d. Marie Curie
- Applied Power Electronic Systems - Ph.d. Marie Curie
Person: VIP
-
Akshay Avhad
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d.-studerende
- Institut for Materialer og Produktion - Ph.d.-studerende
- Produktion - Ph.d.-studerende
- Robotics and Automation - Ph.d.-studerende
Person: Ekstern
-
Asifa Awan
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d.-studerende
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Ph.d.-studerende
- Chemical Engineering
- Sekretariat - Ph.d.-studerende
Person: VIP, Ekstern
-
Signe Gundelund Hou Axelsen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder
- Det Tekniske Fakultet for IT og Design - Studenterstudievejleder
Person: TAP
-
Pooja Babu
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d. Marie Curie
- AAU Energi - Ph.d. Marie Curie
- Applied Power Electronic Systems - Ph.d. Marie Curie
Person: VIP
-
Gitte Bach
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Afdelingsleder
- Institut for Materialer og Produktion - Afdelingsleder
Person: TAP
-
Narjes Badfar
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d.-stipendiat
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Ph.d.-stipendiat
- Sektion for Bio- og Ingeniørvidenskab - Ph.d.-stipendiat
- Sustainable Bioresource Technology - Ph.d.-stipendiat
Person: VIP
-
Simon Bahrndorff
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Lektor
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Lektor
- Sektion for Bio- og Ingeniørvidenskab - Lektor
- Environmental Change and Adaptation - Lektor
- AAU Arctic
Person: VIP
-
Shaoping Bai
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Professor
- Institut for Materialer og Produktion - Professor
- Fysik og Mekanik - Professor
- Solid and Computational Mechanics - Professor
- Center for Rehabilitation Robotics
Person: VIP
-
Brian Lau Verndal Bak
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Lektor
- Institut for Materialer og Produktion - Lektor
- Fysik og Mekanik - Lektor
- Cracks in Composite Structures - Lektor
- Solid and Computational Mechanics - Lektor
- AI for the People
Person: VIP
-
Nikolaj Klausholt Bak
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d.-stipendiat
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Ph.d.-stipendiat
- Sektion for Bio- og Ingeniørvidenskab - Ph.d.-stipendiat
Person: VIP
-
Nur Najihah Binti Abu Bakar
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d.-studerende
- AAU Energi - Ph.d.-studerende
- Electric Power Systems and Microgrids - Ph.d.-studerende
- Microgrids
Person: Ekstern
-
Birgitte Bak-Jensen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Professor
- AAU Energi - Professor
- Electric Power Systems and Microgrids - Professor
- Intelligent Energy Systems and Flexible Markets
Person: VIP
-
Olga Balashova
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ekstern lektor
- Institut for Materialer og Produktion - Ekstern lektor
- Fysik og Mekanik - Ekstern lektor
- Physics - Ekstern lektor
Person: VIP
-
Annie Grim Balsen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder
- Det Tekniske Fakultet for IT og Design - Studenterstudievejleder
Person: TAP
-
Maja Bjørnholdt Bang
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Kontorelev
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Kontorelev
- Sekretariat - Kontorelev
Person: VIP
-
Karin Michelle Barfoed
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder
- Institut for Materialer og Produktion - Studenterstudievejleder
Person: TAP
-
Benjamin Christopher Barlous
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studerende, div. stillinger
- AAU Energi - Studerende, div. stillinger
- Laboratorie personale - Studerende, div. stillinger
Person: TAP
-
Manuel Antonio Barrios Flores
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Postdoc
- AAU Energi - Postdoc
- Electric Power Systems and Microgrids - Postdoc
- Microgrids
Person: VIP
-
Amir Basati
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Postdoc
- AAU Energi - Postdoc
- Electric Power Systems and Microgrids - Postdoc
- Microgrids
Person: VIP