Profiler
- 100 - 150 ud af 1.472 resultater
Søgeresultater
-
Emilie May Battersby
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studerende, div. stillinger, Studentermedhjælper
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Studerende, div. stillinger, Studentermedhjælper
- Sektion for Bio- og Ingeniørvidenskab - Studerende, div. stillinger, Studentermedhjælper
- Environmental Change and Adaptation - Studerende, div. stillinger, Studentermedhjælper
Person: VIP
-
Larry Baxter
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Professor
- AAU Energi - Professor
- Thermal Engineering - Professor
Person: VIP
-
Houria Bayarassou
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Gæste-ph.d.-studerende
- AAU Energi - Gæste-ph.d.-studerende
- Electric Power Systems and Microgrids - Gæste-ph.d.-studerende
Person: Ekstern
-
Najmeh Bazmohammadi
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Adjunkt
- AAU Energi - Adjunkt
- Electric Power Systems and Microgrids - Adjunkt
- Microgrids
Person: VIP
-
Anders Oudrup Bech
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ekstern lektor
- Institut for Materialer og Produktion - Ekstern lektor
- Produktion - Ekstern lektor
Person: VIP
-
Benjamin Roberto Bastias Bech
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studerende, div. stillinger
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Studerende, div. stillinger
Person: VIP
-
Michael Ulf Bech
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Arkitekt
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Arkitekt
- BUILD Institutsekretariat - Arkitekt
- BUILD Kommunikationsteam - Arkitekt
Person: TAP
-
Claus Bech-Danielsen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Professor
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Professor
- Sektionen for By, Bolig og Ejendom - Professor
- Forskningsgruppen Transformation af Boliger og Steder - Professor
Person: VIP
-
Anna Falkenstjerne Beck
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - ErhvervsPh.D
- Institut for Byggeri, By og Miljø - ErhvervsPh.D
- Sektionen for By, Bolig og Ejendom - ErhvervsPh.D
- Forskningsgruppen Transformation af Boliger og Steder - ErhvervsPh.D
Person: Ekstern
-
Thomas Ruby Bentzen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ekstern lektor
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Ekstern lektor
- Sektionen for Infrastruktur, Vandbygning og Miljøteknologi - Ekstern lektor
Person: VIP
-
Francesco Benvenuti
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Adjunkt
- Institut for Matematiske Fag - Adjunkt
- Statistik/Matematik-Økonomi - Adjunkt
Person: VIP
-
Frederik Asgeir Berg
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Projektøkonom
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Projektøkonom
- BUILD Institutsekretariat - Projektøkonom
- BUILD Økonomiteam - Projektøkonom
Person: TAP
-
Nick Juhl Berg
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Laboratorieingeniør
- AAU Energi - Laboratorieingeniør
Person: VIP
-
Anne Louise Bergstrøm
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studerende, div. stillinger, Studentermedhjælper
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Studerende, div. stillinger, Studentermedhjælper
- Sektion for Bio- og Ingeniørvidenskab - Studerende, div. stillinger, Studentermedhjælper
- Environmental Change and Adaptation - Studerende, div. stillinger, Studentermedhjælper
Person: VIP
-
Kristian Bering
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Fundraiser
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Fundraiser
- Sekretariat - Fundraiser
Person: VIP
-
Tina Bering
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Teamleder
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Teamleder
- BUILD Institutsekretariat - Teamleder
- BUILD Institutteam - Teamleder
Person: TAP
-
Jesper Ryan Bertelsen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ingeniørassistent
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Ingeniørassistent
- Laboratorier
- Sektionen for Infrastruktur, Vandbygning og Miljøteknologi - Ingeniørassistent
Person: TAP
-
Niels Haldor Bertelsen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Samarbejdspartner
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Samarbejdspartner
- Sektionen for Byggeteknik, Processer & Indeklima - Samarbejdspartner
- Forskningsgruppen for Ledelse og Innovation af Bæredygtigt Byggeri - Samarbejdspartner
Person: Ekstern
-
Anne Katrine Leth Berthelsen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Studenterstudievejleder
- Sekretariat - Studenterstudievejleder
Person: VIP, TAP
-
Abduselam Beshir
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Postdoc
- AAU Energi - Postdoc
- Applied Power Electronic Systems - Postdoc
Person: VIP
-
Swanand Bhatwadekar
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Videnskabelig assistent
- AAU Energi - Videnskabelig assistent
- Thermal Engineering - Videnskabelig assistent
- Advanced Biofuels
Person: VIP
-
Mohit Bhola
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Postdoc
- AAU Energi - Postdoc
- Mechatronic Systems - Postdoc
- Fluid Power Technology
Person: VIP
-
Diana Wolff Bie
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studienævnssekretær
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Studienævnssekretær
- BUILD Institutsekretariat - Studienævnssekretær
- BUILD Studieteam - Studienævnssekretær
Person: TAP
-
Liubov Bilaniuk
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Laborantpraktikant
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Laborantpraktikant
- Sektion for Bio- og Ingeniørvidenskab - Laborantpraktikant
- Environmental Change and Adaptation - Laborantpraktikant
Person: VIP
-
Anders Ellern Bilgrau
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Adjungeret lektor
- Institut for Matematiske Fag - Adjungeret lektor
Person: Ekstern
-
Harpa Birgisdottir
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Professor
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Professor
- Sektionen for Energi og Bæredygtighed i Byggeriet - Professor
- Forskningsgruppen for Bygningers Bæredygtighed - Professor
Person: VIP
-
Christophe Biscio
Person: VIP
-
Rasmus Lohmann Bjerg
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Specialkonsulent
- Institut for Materialer og Produktion - Specialkonsulent
- Fysik og Mekanik - Specialkonsulent
- Cracks in Composite Structures
- Solid and Computational Mechanics - Specialkonsulent
Person: TAP
-
Mathias Steen Bjerring
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder
- Institut for Materialer og Produktion - Studenterstudievejleder
Person: TAP
-
Yossi Bokor Bleile
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Postdoc
- Institut for Matematiske Fag - Postdoc
- Matematik - Postdoc
Person: VIP
-
Helle Blendstrup
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Laboratoriefunktionær
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Laboratoriefunktionær
- Sektion for Bio- og Ingeniørvidenskab - Laboratoriefunktionær
Person: VIP, TAP
-
Anja Bloch
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Kontorfuldmægtig
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Kontorfuldmægtig
- BUILD Institutsekretariat - Kontorfuldmægtig
- BUILD Økonomiteam - Kontorfuldmægtig
Person: TAP
-
Yao Bo
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Videnskabelig assistent
- AAU Energi - Videnskabelig assistent
- Applied Power Electronic Systems - Videnskabelig assistent
- Reliability of Power Electronic Converters
Person: VIP
-
Finn Lykke Boelsmand
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Undervisningsassistent
Person: VIP
-
Harry Boer
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Professor
- Institut for Materialer og Produktion - Professor
- Produktion - Professor
- Center for Industrial Production - Professor
Person: VIP
-
Thomas Boesen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ekstern lektor
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Ekstern lektor
- Sektion for Bio- og Ingeniørvidenskab - Ekstern lektor
- Medical Biotechnology - Ekstern lektor
Person: VIP
-
Carsten Bojesen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Lektor
- AAU Energi - Lektor
- Thermal Engineering - Lektor
Person: VIP
-
Jacob Bollerslev
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d.-studerende
- AAU Energi - Ph.d.-studerende
- Power Electronics System Integration and Materials - Ph.d.-studerende
Person: Ekstern
-
Sirid Bonderup
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Postdoc
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Postdoc
- Sektionen for By, Bolig og Ejendom - Postdoc
- Forskningsgruppen for Bæredygtige Byer og Hverdagspraksis - Postdoc
Person: VIP
-
Lilian Melo Bondig
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Laboratoriefunktionær
- AAU Energi - Laboratoriefunktionær
- Laboratorie personale - Laboratoriefunktionær
Person: TAP
-
Matteo Bonini
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Adjunkt
- Institut for Matematiske Fag - Adjunkt
- Matematik - Adjunkt
Person: VIP
-
Søren Bonnerup
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder
- Det Tekniske Fakultet for IT og Design - Studenterstudievejleder
Person: TAP
-
Viktor Boel Borchersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder
- Det Tekniske Fakultet for IT og Design - Studenterstudievejleder
Person: TAP