Profiler
- 150 - 200 ud af 1.479 resultater
Søgeresultater
-
Søren Bonnerup
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder
- Det Tekniske Fakultet for IT og Design - Studenterstudievejleder
Person: TAP
-
Viktor Boel Borchersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder
- Det Tekniske Fakultet for IT og Design - Studenterstudievejleder
Person: TAP
-
Ane Matilde Strandgaard Borgbjerg
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Laboratorieingeniør, Ukendt
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Laboratorieingeniør, Ukendt
- Sektion for Bio- og Ingeniørvidenskab - Laboratorieingeniør, Ukendt
- Environmental Biology Monitoring - Laboratorieingeniør, Ukendt
Person: VIP
-
Gregers Borup
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ekstern lektor
- Institut for Materialer og Produktion - Ekstern lektor
- Produktion - Ekstern lektor
- Mass Customization - Ekstern lektor
Person: VIP
-
Kim Borup
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ingeniørassistent
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Ingeniørassistent
- Laboratorier
- Sektionen for Konstruktioner, Geoteknik og Risiko - Ingeniørassistent
Person: TAP
-
Giuseppe Bossi
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Gæste-ph.d.-studerende
- AAU Energi - Gæste-ph.d.-studerende
- Applied Power Electronic Systems - Gæste-ph.d.-studerende
Person: Ekstern
-
Elena Alexandra Bouros-Bandrabur
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studerende, div. stillinger
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Studerende, div. stillinger
- Sektionen for Infrastruktur, Vandbygning og Miljøteknologi - Studerende, div. stillinger
Person: TAP
-
Christoffer Kolbe Boye-Hansen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder
- Det Tekniske Fakultet for IT og Design - Studenterstudievejleder
Person: TAP
-
Niels Nørgård Boysen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder
- Det Tekniske Fakultet for IT og Design - Studenterstudievejleder
Person: TAP
-
Kerim Brackovic
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder
- AAU Energi - Studenterstudievejleder
- Sekretærer - Studenterstudievejleder
Person: TAP
-
Casper Bramm
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterunderviser
- Det Tekniske Fakultet for IT og Design - Studerende, div. stillinger
- Institut for Elektroniske Systemer - Studerende, div. stillinger
- Communication, Media and Information technologies - Studerende, div. stillinger
Person: VIP, TAP
-
Annette Bredmose
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Teknikumingeniør
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Teknikumingeniør
- Sektionen for By, Bolig og Ejendom - Teknikumingeniør
- Forskningsgruppen for Universelt Design - Teknikumingeniør
Person: TAP
-
Magnus Bredvig
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterunderviser
- Institut for Matematiske Fag - Studenterunderviser
- Matematik - Studenterunderviser
Person: VIP
-
Emilie Brisson Stapel
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d.-stipendiat
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Ph.d.-stipendiat
- Sektionen for Energi og Bæredygtighed i Byggeriet - Ph.d.-stipendiat
- Forskningsgruppen for Bygningers Bæredygtighed - Ph.d.-stipendiat
Person: VIP
-
Cecilie Bro
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder
- Det Tekniske Fakultet for IT og Design - Studenterstudievejleder
Person: TAP
-
Jens Søndergaard Broberg
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ekstern lektor
- Institut for Materialer og Produktion - Ekstern lektor
- Produktion - Ekstern lektor
- Center for Industrial Production - Ekstern lektor
Person: VIP
-
Peter Hede Broberg
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Videnskabelig assistent
- Institut for Materialer og Produktion - Videnskabelig assistent
- Fysik og Mekanik - Videnskabelig assistent
- Cracks in Composite Structures
- Solid and Computational Mechanics - Videnskabelig assistent
Person: VIP
-
Jacob Broe
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ekstern lektor
- Institut for Matematiske Fag - Ekstern lektor
Person: VIP
-
-
Malene Bredal Brohus
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Adjunkt
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Adjunkt
- Sektion for Bio- og Ingeniørvidenskab - Adjunkt
- Medical Biotechnology - Adjunkt
Person: VIP
-
Dan Bruhn
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Lektor
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Lektor
- Sektion for Bio- og Ingeniørvidenskab - Lektor
- Environmental Biology Monitoring - Lektor
Person: VIP
-
Thomas Ditlev Brunø
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Lektor
- Institut for Materialer og Produktion - Lektor
- Produktion - Lektor
- Mass Customization - Lektor
Person: VIP
-
Søren Erik Bruun
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ingeniørassistent
- Institut for Materialer og Produktion - Ingeniørassistent
- Laboratoriet - Ingeniørassistent
Person: TAP
-
William Nikolaj Brændgaard
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studerende, div. stillinger
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Studerende, div. stillinger
- Sektion for Bio- og Ingeniørvidenskab - Studerende, div. stillinger
Person: VIP
-
Mads Holck Brøndum
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Assistent, Studerende, div. stillinger
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Assistent, Studerende, div. stillinger
- Sektionen for Energi og Bæredygtighed i Byggeriet - Studerende, div. stillinger
Person: TAP
-
Josefine Brejnbjerg Buch
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder
- Det Tekniske Fakultet for IT og Design - Studenterstudievejleder
- Fælles Service - Studenterstudievejleder
- Studieservice - Studenterstudievejleder
Person: TAP
-
Henrik Buhl
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ekstern lektor
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Ekstern lektor
- Sektionen for Byggeteknik, Processer & Indeklima - Ekstern lektor
Person: VIP
-
Thomas Serup Bull
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - ErhvervsPh.D
- Institut for Byggeri, By og Miljø - ErhvervsPh.D
- Sektionen for Konstruktioner, Geoteknik og Risiko - ErhvervsPh.D
- Forskningsgruppen for Risiko, Resiliens, Sikkerhed og Bæredygtighed af Systemer - ErhvervsPh.D
Person: Ekstern
-
Hans F. Burcharth
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Professor emeritus
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Professor emeritus
- Sektionen for Infrastruktur, Vandbygning og Miljøteknologi - Professor emeritus
- Forskningsgruppen for Hav og Kystbyggeri - Professor emeritus
Person: Ekstern
-
Mohammed Burhanuddin Rabani
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d.-stipendiat
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Ph.d.-stipendiat
- Sektionen for Byggeteknik, Processer & Indeklima - Ph.d.-stipendiat
- Forskningsgruppen for Indeklimakvalitet og Bygningssystemer - Ph.d.-stipendiat
Person: VIP
-
Corina Busk Gregersen
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Teamleder
- AAU Energi - Teamleder
- Sekretærer - Teamleder
Person: TAP
-
Christoffer Bünner
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Digital forretningsudvikler
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Digital forretningsudvikler
- BUILD Institutsekretariat - Digital forretningsudvikler
- BUILD Kommunikationsteam - Digital forretningsudvikler
Person: TAP
-
Anette Bæk
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studieadministrativ medarbejder
- Institut for Materialer og Produktion - Studieadministrativ medarbejder
Person: TAP
-
Marie Hjorth Bøgestrand
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder
Person: TAP
-
Simon Bøgh
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Lektor
- Institut for Materialer og Produktion - Lektor
- Produktion - Lektor
- Robotics and Automation - Lektor
- AI for the People
Person: VIP
-
Bence János Bøje-Kovács
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Adjunkt, Postdoc
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Adjunkt
- Sektionen for By, Bolig og Ejendom - Adjunkt, Postdoc
- Forskningsgruppen Transformation af Boliger og Steder - Adjunkt, Postdoc
Person: VIP
-
Jeppe Støtt Bøjer
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - SU-ph.-stipendiat
- Institut for Kemi og Biovidenskab - SU-ph.-stipendiat
- Sektion for Bio- og Ingeniørvidenskab - SU-ph.-stipendiat
- Environmental Microbiology - SU-ph.-stipendiat
Person: VIP
-
Fengming Cao
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d.-studerende
- Institut for Kemi og Biovidenskab - Ph.d.-studerende
- Sektion for Kemi- og Ingeniørvidenskab - Ph.d.-studerende
- Disordered Materials - Ph.d.-studerende
Person: Ekstern
-
Kresten Bild Carr
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Studenterstudievejleder
- Det Tekniske Fakultet for IT og Design - Studenterstudievejleder
Person: TAP
-
Daniele Castello
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Lektor
- AAU Energi - Lektor
- Thermal Engineering - Lektor
- Advanced Biofuels
Person: VIP
-
Aadila Cayenne
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d.-studerende
- AAU Energi - Ph.d.-studerende
- Esbjerg Energy Section - Ph.d.-studerende
Person: Ekstern
-
Jonathan Cervantes Gómez
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d.-studerende
- AAU Energi - Ph.d.-studerende
- Electric Power Systems and Microgrids - Ph.d.-studerende
Person: Ekstern
-
Diego Manuel Chamorro Ruz
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Videnskabelig assistent
- AAU Energi - Videnskabelig assistent
- Mechatronic Systems - Videnskabelig assistent
- Fluid Power Technology
Person: VIP
-
Rupa Chand
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d.-studerende
- Institut for Byggeri, By og Miljø - Ph.d.-studerende
- Sektionen for Infrastruktur, Vandbygning og Miljøteknologi - Ph.d.-studerende
- Forskningsgruppen for Byens Forurening - Ph.d.-studerende
Person: Ekstern
-
Chia-Chou Chang
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Gæste-ph.d.-studerende
- AAU Energi - Gæste-ph.d.-studerende
- Applied Power Electronic Systems - Gæste-ph.d.-studerende
Person: Ekstern
-
Tanmay Chaturvedi
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Lektor
- AAU Energi - Lektor
- Esbjerg Energy Section - Lektor
- Bioenergy and Bioproducts
Person: VIP
-
Sanjay Chaudhary
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Lektor
- AAU Energi - Lektor
- Electric Power Systems and Microgrids - Lektor
- Microgrids
- Wind Power Systems
Person: VIP
-
Mohammad Chavosh Nejad
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Ph.d.-stipendiat
- Institut for Materialer og Produktion - Ph.d.-stipendiat
- Produktion - Ph.d.-stipendiat
- Center for Industrial Production - Ph.d.-stipendiat
Person: VIP
-
Yunhong Che
- Det Ingeniør- og Naturvidenskabelige Fakultet - Videnskabelig assistent
- AAU Energi - Videnskabelig assistent
- Power Electronics System Integration and Materials - Videnskabelig assistent
- Battery Systems
Person: VIP