Asymptotic bound for multiplication complexity in the extensions of small finite fileds

Ignacio Cascudo, Ronald Cramer, Chaoping Xing, An Yang

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

11 Citationer (Scopus)
OriginalsprogEngelsk
TidsskriftI E E E Transactions on Information Theory
Vol/bind58
Udgave nummer7
Sider (fra-til)4930-4935
Antal sider6
ISSN0018-9448
DOI
StatusUdgivet - 2012

Citer dette

@article{998cdde5910b4e2993f425f768868fa5,
title = "Asymptotic bound for multiplication complexity in the extensions of small finite fileds",
author = "Ignacio Cascudo and Ronald Cramer and Chaoping Xing and An Yang",
year = "2012",
doi = "10.1109/TIT.2011.2180696",
language = "English",
volume = "58",
pages = "4930--4935",
journal = "I E E E Transactions on Information Theory",
issn = "0018-9448",
publisher = "IEEE",
number = "7",

}

Asymptotic bound for multiplication complexity in the extensions of small finite fileds. / Cascudo, Ignacio; Cramer, Ronald ; Xing, Chaoping ; Yang, An.

I: I E E E Transactions on Information Theory, Bind 58, Nr. 7, 2012, s. 4930-4935.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

TY - JOUR

T1 - Asymptotic bound for multiplication complexity in the extensions of small finite fileds

AU - Cascudo, Ignacio

AU - Cramer, Ronald

AU - Xing, Chaoping

AU - Yang, An

PY - 2012

Y1 - 2012

U2 - 10.1109/TIT.2011.2180696

DO - 10.1109/TIT.2011.2180696

M3 - Journal article

VL - 58

SP - 4930

EP - 4935

JO - I E E E Transactions on Information Theory

JF - I E E E Transactions on Information Theory

SN - 0018-9448

IS - 7

ER -