Compact Einstein-Weyl manifolds with large symmetry group

Anders Bisbjerg Madsen*, Henrik Pedersen, Yat Sun Poon, Andrew Swann

*Kontaktforfatter

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

20 Citationer (Scopus)
OriginalsprogEngelsk
TidsskriftDuke Mathematical Journal
Vol/bind88
Udgave nummer3
Sider (fra-til)407-434
Antal sider28
ISSN0012-7094
StatusUdgivet - 15 jun. 1997
Udgivet eksterntJa

Citationsformater

Madsen, A. B., Pedersen, H., Poon, Y. S., & Swann, A. (1997). Compact Einstein-Weyl manifolds with large symmetry group. Duke Mathematical Journal, 88(3), 407-434.