On secret sharing with nonlinear product reconstruction

Ignacio Cascudo, Ronald Cramer, Diego Mirandola, Carles Padró, Chaoping Xing

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

1 Citation (Scopus)
OriginalsprogEngelsk
TidsskriftS I A M Journal of Discrete Mathematics
Vol/bind29
Udgave nummer2
Sider (fra-til)1114-1131
Antal sider18
ISSN0895-4801
DOI
StatusUdgivet - 2015
Udgivet eksterntJa

Citer dette

Cascudo, Ignacio ; Cramer, Ronald ; Mirandola, Diego ; Padró, Carles ; Xing, Chaoping. / On secret sharing with nonlinear product reconstruction. I: S I A M Journal of Discrete Mathematics. 2015 ; Bind 29, Nr. 2. s. 1114-1131.
@article{88b54a9268874e6894b4606739f75b2b,
title = "On secret sharing with nonlinear product reconstruction",
author = "Ignacio Cascudo and Ronald Cramer and Diego Mirandola and Carles Padr{\'o} and Chaoping Xing",
year = "2015",
doi = "10.1137/130931886",
language = "English",
volume = "29",
pages = "1114--1131",
journal = "SIAM Journal on Discrete Mathematics",
issn = "0895-4801",
publisher = "SIAM Press (Society for Industrial and Applied Mathematics)",
number = "2",

}

On secret sharing with nonlinear product reconstruction. / Cascudo, Ignacio ; Cramer, Ronald ; Mirandola, Diego; Padró, Carles; Xing, Chaoping.

I: S I A M Journal of Discrete Mathematics, Bind 29, Nr. 2, 2015, s. 1114-1131.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

TY - JOUR

T1 - On secret sharing with nonlinear product reconstruction

AU - Cascudo, Ignacio

AU - Cramer, Ronald

AU - Mirandola, Diego

AU - Padró, Carles

AU - Xing, Chaoping

PY - 2015

Y1 - 2015

U2 - 10.1137/130931886

DO - 10.1137/130931886

M3 - Journal article

VL - 29

SP - 1114

EP - 1131

JO - SIAM Journal on Discrete Mathematics

JF - SIAM Journal on Discrete Mathematics

SN - 0895-4801

IS - 2

ER -