On some euclidean einstein metrics

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

5 Citationer (Scopus)
OriginalsprogEngelsk
TidsskriftLetters in Mathematical Physics
Vol/bind12
Udgave nummer4
Sider (fra-til)277-282
Antal sider6
ISSN0377-9017
DOI
StatusUdgivet - nov. 1986
Udgivet eksterntJa

Fingerprint

Riemann manifold
Einstein Metrics
bundles
Euclidean
Metric
vacuum
Complex Manifolds
Line Bundle
Superposition
Vacuum
Singularity
Generalise

Citer dette

@article{2c6d9b686c5f472185a7354ad04fdc59,
title = "On some euclidean einstein metrics",
author = "H. Pedersen and B. Nielsen",
year = "1986",
month = "11",
doi = "10.1007/BF00402660",
language = "English",
volume = "12",
pages = "277--282",
journal = "Letters in Mathematical Physics",
issn = "0377-9017",
publisher = "Springer",
number = "4",

}

On some euclidean einstein metrics. / Pedersen, H.; Nielsen, B.

I: Letters in Mathematical Physics, Bind 12, Nr. 4, 11.1986, s. 277-282.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

TY - JOUR

T1 - On some euclidean einstein metrics

AU - Pedersen, H.

AU - Nielsen, B.

PY - 1986/11

Y1 - 1986/11

UR - http://www.scopus.com/inward/record.url?scp=0011690516&partnerID=8YFLogxK

U2 - 10.1007/BF00402660

DO - 10.1007/BF00402660

M3 - Journal article

VL - 12

SP - 277

EP - 282

JO - Letters in Mathematical Physics

JF - Letters in Mathematical Physics

SN - 0377-9017

IS - 4

ER -