Probabilistic logic and the metric space of logical formulas

Publikation: Bidrag til tidsskriftKonferenceabstrakt i tidsskriftForskningpeer review

Resumé

The Bulletin of Symbolic Logic, the meeting report of Logic Colloquium 2011.
OriginalsprogEngelsk
TidsskriftBulletin of Symbolic Logic
Vol/bind18
Udgave nummer3
Sider (fra-til)455
ISSN1079-8986
StatusUdgivet - sep. 2012
BegivenhedLogic Colloquium 2011 - Barcelona, Spanien
Varighed: 11 jul. 201116 jul. 2011

Konference

KonferenceLogic Colloquium 2011
LandSpanien
ByBarcelona
Periode11/07/201116/07/2011

Fingerprint

Probabilistic Logic
Metric space
Logic
Meeting Report
Colloquium
Symbolic Logic

Citer dette

@article{978b3a5c73b1466382f86a0516d00dd1,
title = "Probabilistic logic and the metric space of logical formulas",
abstract = "The Bulletin of Symbolic Logic, the meeting report of Logic Colloquium 2011.",
author = "Mardare, {Radu Iulian}",
year = "2012",
month = "9",
language = "English",
volume = "18",
pages = "455",
journal = "Bulletin of Symbolic Logic",
issn = "1079-8986",
publisher = "Cambridge University Press",
number = "3",

}

Probabilistic logic and the metric space of logical formulas. / Mardare, Radu Iulian.

I: Bulletin of Symbolic Logic, Bind 18, Nr. 3, 09.2012, s. 455.

Publikation: Bidrag til tidsskriftKonferenceabstrakt i tidsskriftForskningpeer review

TY - ABST

T1 - Probabilistic logic and the metric space of logical formulas

AU - Mardare, Radu Iulian

PY - 2012/9

Y1 - 2012/9

N2 - The Bulletin of Symbolic Logic, the meeting report of Logic Colloquium 2011.

AB - The Bulletin of Symbolic Logic, the meeting report of Logic Colloquium 2011.

M3 - Conference abstract in journal

VL - 18

SP - 455

JO - Bulletin of Symbolic Logic

JF - Bulletin of Symbolic Logic

SN - 1079-8986

IS - 3

ER -