Stability Analysis for a Class of Discrete-Time Two-Dimensional Nonlinear Systems

Hamid Reza Shaker, Maryamsadat Tahavori

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

20 Citationer (Scopus)
OriginalsprogEngelsk
TidsskriftMultidimensional Systems and Signal Processing
Vol/bind21
Udgave nummer3
Sider (fra-til)293-299
Antal sider7
ISSN0923-6082
DOI
StatusUdgivet - 2010

Citer dette

Shaker, Hamid Reza ; Tahavori, Maryamsadat. / Stability Analysis for a Class of Discrete-Time Two-Dimensional Nonlinear Systems. I: Multidimensional Systems and Signal Processing. 2010 ; Bind 21, Nr. 3. s. 293-299.
@article{d5002cf0c3e111debcee000ea68e967b,
title = "Stability Analysis for a Class of Discrete-Time Two-Dimensional Nonlinear Systems",
author = "Shaker, {Hamid Reza} and Maryamsadat Tahavori",
year = "2010",
doi = "10.1007/s11045-010-0106-3",
language = "English",
volume = "21",
pages = "293--299",
journal = "Multidimensional Systems and Signal Processing",
issn = "0923-6082",
publisher = "Springer",
number = "3",

}

Stability Analysis for a Class of Discrete-Time Two-Dimensional Nonlinear Systems. / Shaker, Hamid Reza; Tahavori, Maryamsadat.

I: Multidimensional Systems and Signal Processing, Bind 21, Nr. 3, 2010, s. 293-299.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

TY - JOUR

T1 - Stability Analysis for a Class of Discrete-Time Two-Dimensional Nonlinear Systems

AU - Shaker, Hamid Reza

AU - Tahavori, Maryamsadat

PY - 2010

Y1 - 2010

U2 - 10.1007/s11045-010-0106-3

DO - 10.1007/s11045-010-0106-3

M3 - Journal article

VL - 21

SP - 293

EP - 299

JO - Multidimensional Systems and Signal Processing

JF - Multidimensional Systems and Signal Processing

SN - 0923-6082

IS - 3

ER -