Stochastic Stability of Systems with Semi-Markovian Switching

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

26 Citationer (Scopus)
OriginalsprogEngelsk
TidsskriftAutomatica
Vol/bind50
Udgave nummer11
Sider (fra-til)2961-2964
ISSN0005-1098
DOI
StatusUdgivet - 2014

Citer dette

@article{74f601dbffd444db9df7a3d6c90bcb5c,
title = "Stochastic Stability of Systems with Semi-Markovian Switching",
author = "Henrik Schi{\o}ler and Maria Simonsen and John-Josef Leth",
year = "2014",
doi = "10.1016/j.automatica.2014.09.008",
language = "English",
volume = "50",
pages = "2961--2964",
journal = "Automatica",
issn = "0005-1098",
publisher = "Pergamon Press",
number = "11",

}

Stochastic Stability of Systems with Semi-Markovian Switching. / Schiøler, Henrik; Simonsen, Maria; Leth, John-Josef.

I: Automatica, Bind 50, Nr. 11, 2014, s. 2961-2964.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

TY - JOUR

T1 - Stochastic Stability of Systems with Semi-Markovian Switching

AU - Schiøler, Henrik

AU - Simonsen, Maria

AU - Leth, John-Josef

PY - 2014

Y1 - 2014

U2 - 10.1016/j.automatica.2014.09.008

DO - 10.1016/j.automatica.2014.09.008

M3 - Journal article

VL - 50

SP - 2961

EP - 2964

JO - Automatica

JF - Automatica

SN - 0005-1098

IS - 11

ER -