Squares of random linear codes

Ignacio Cascudo, Ronald Cramer, Diego Mirandola, Gilles Zémor

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

13 Citationer (Scopus)
OriginalsprogEngelsk
TidsskriftI E E E Transactions on Information Theory
Vol/bind61
Udgave nummer3
Sider (fra-til)1159-1173
Antal sider15
ISSN0018-9448
DOI
StatusUdgivet - 2015
Udgivet eksterntJa

Citer dette

Cascudo, Ignacio ; Cramer, Ronald ; Mirandola, Diego ; Zémor, Gilles. / Squares of random linear codes. I: I E E E Transactions on Information Theory. 2015 ; Bind 61, Nr. 3. s. 1159-1173.
@article{9e4de9e717594ed891d548fba6e49381,
title = "Squares of random linear codes",
author = "Ignacio Cascudo and Ronald Cramer and Diego Mirandola and Gilles Z{\'e}mor",
year = "2015",
doi = "10.1109/TIT.2015.2393251",
language = "English",
volume = "61",
pages = "1159--1173",
journal = "I E E E Transactions on Information Theory",
issn = "0018-9448",
publisher = "IEEE",
number = "3",

}

Squares of random linear codes. / Cascudo, Ignacio; Cramer, Ronald; Mirandola, Diego; Zémor, Gilles.

I: I E E E Transactions on Information Theory, Bind 61, Nr. 3, 2015, s. 1159-1173.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

TY - JOUR

T1 - Squares of random linear codes

AU - Cascudo, Ignacio

AU - Cramer, Ronald

AU - Mirandola, Diego

AU - Zémor, Gilles

PY - 2015

Y1 - 2015

U2 - 10.1109/TIT.2015.2393251

DO - 10.1109/TIT.2015.2393251

M3 - Journal article

VL - 61

SP - 1159

EP - 1173

JO - I E E E Transactions on Information Theory

JF - I E E E Transactions on Information Theory

SN - 0018-9448

IS - 3

ER -