F.C.H. Arentz’s matematiske argumenter mod verdens uendelighed i tid og rum

Research output: Contribution to journalJournal articleResearch

Original languageDanish
JournalNormat
Volume33
Issue number4
Pages (from-to)176-185
ISSN0801-3500
Publication statusPublished - 1985

Cite this

@article{21064827f91746c9b873ef1bf2f6758c,
title = "F.C.H. Arentz’s matematiske argumenter mod verdens uendelighed i tid og rum",
author = "Peter {\O}hrstr{\o}m",
year = "1985",
language = "Dansk",
volume = "33",
pages = "176--185",
journal = "N O R M AT",
issn = "0801-3500",
publisher = "Goeteborgs Universitet Nationellt Centrum foer Matematikutbildning",
number = "4",

}

F.C.H. Arentz’s matematiske argumenter mod verdens uendelighed i tid og rum. / Øhrstrøm, Peter.

In: Normat, Vol. 33, No. 4, 1985, p. 176-185.

Research output: Contribution to journalJournal articleResearch

TY - JOUR

T1 - F.C.H. Arentz’s matematiske argumenter mod verdens uendelighed i tid og rum

AU - Øhrstrøm, Peter

PY - 1985

Y1 - 1985

M3 - Tidsskriftartikel

VL - 33

SP - 176

EP - 185

JO - N O R M AT

JF - N O R M AT

SN - 0801-3500

IS - 4

ER -