Det Tekniske Fakultet for IT og Design

  • Niels Jernes Vej 10

    9220 Aalborg Øst

    Danmark

Aktiviteter 1981 2020

Filter
Medlemskab af bedømmelsesudvalg

PHD-bedømmelsesudvalg (Begivenhed)

Hanne Lindegaard (Formand)
3 jun. 2019

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Aarhus Universitet (Ekstern organisation)

Thomas Bak (Medlem)
1 jun. 201930 jun. 2019

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Formand for bedømmelsesudvalg - Adjungeret Professorat (Begivenhed)

Mary-Ann Knudstrup (Formand)
1 okt. 201831 okt. 2018

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Det Humanistiske Fakultet (Organisation)

Anders Buch (Formand), Anders Blok (Medlem), Linda Soneryd (Medlem)
sep. 2018nov. 2018

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Uppsala Universitet (Ekstern organisation)

Anders Buch (Formand)
21 maj 2018

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Fil

Institut for Arkitektur og Medieteknologi (Organisation)

Michael Lauring (Formand), Olga Popovic Larsen (Medlem), Luca Finocchiaro (Medlem)
12 apr. 201830 apr. 2018

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Professionshøjskolen Metropol (Ekstern organisation)

Anders Buch (Formand), Dorthe Kjær Petersen (Medlem), Helle Munkholm Davidsen (Medlem)
apr. 2018maj 2018

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

TEK-SAM Censorkorpset (Ekstern organisation)

Stine Maria Louring Nielsen (Medlem)
apr. 2018apr. 2022

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bedømmelsesudvalg for Tron Tronstad (Begivenhed)

Dorte Hammershøi (Formand)
23 mar. 2018

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Institut for Læring og Filosofi (Organisation)

Antje Gimmler (Formand)
1 feb. 20181 maj 2018

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Institut for Læring og Filosofi (Organisation)

Antje Gimmler (Formand)
6 jan. 201830 sep. 2018

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Chalmers University of Technology (Ekstern organisation)

Kirsten Gram-Hanssen (Medlem)
8 dec. 2017

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Medie Teknologi (Organisation)

Anthony Lewis Brooks (Formand)
5 dec. 20176 dec. 2017

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Det Humanistiske Fakultet (Organisation)

Anders Buch (Formand), Antje Gimmler (Medlem), Bente Halkier (Medlem)
nov. 2017dec. 2017

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Aalto Universitet (Ekstern organisation)

Anders Buch (Formand)
1 sep. 20175 okt. 2017

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Aarhus Universitet (Ekstern organisation)

Thomas Bak (Medlem)
15 aug. 2017

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Danmarks akkrediteringsinstitution (Ekstern organisation)

Thomas Bak (Medlem)
5 aug. 2017

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

http://www.edutainment2017.org/committee (Ekstern organisation)

Anthony Lewis Brooks (Formand)
20 feb. 20171 dec. 2017

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

IT-Universitetet (Ekstern organisation)

Stine Ejsing-Duun (Medlem)
1 feb. 20171 jul. 2017

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Forskningsgruppen for Energiplanlægning (Organisation)

Lone Kørnøv (Formand)
19 jan. 2017

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Syddansk Universitet (Ekstern organisation)

Antje Gimmler (Formand)
1 jan. 201728 feb. 2017

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

University of Liverpool (Ekstern organisation)

Lone Kørnøv (Formand)
jan. 2017maj 2017

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

IEEE VR 2018 Program Committee (Ekstern organisation)

Niels Christian Nilsson (Medlem), Stefania Serafin (Medlem)
20172018

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Edutainment 2017 (Ekstern organisation)

Anthony Lewis Brooks (Medlem)
28 nov. 201630 jun. 2017

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Universitetet i Oslo, Norge (Ekstern organisation)

Anders Buch (Medlem)
nov. 2016feb. 2017

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Institut for Arkitektur og Medieteknologi (Organisation)

Michael Lauring (Formand), Lars Juel Thiis (Medlem), Pia Rosanders (Medlem)
31 okt. 201610 nov. 2016

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bedømmelsesudvalg for André Lundkvist, Luleår Tekniske Universitet, Sverige (Begivenhed)

Dorte Hammershøi (Medlem)
12 okt. 2016

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Institut for Planlægning (Organisation)

Lone Kørnøv (Formand)
okt. 2016jan. 2017

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Aalborg Universitet (Ekstern organisation)

Thomas Bjørner (Formand (Indstillet af AAU))
26 sep. 2016

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Roskilde Universitet (Ekstern organisation)

Stine Ejsing-Duun (Medlem)
1 sep. 201631 dec. 2016

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Aarhus University (Ekstern organisation)

Jens Holmgren (Medlem), Johannes Cornelius Brezet (Formand), Ronika Chakrabarti (Medlem)
sep. 2016nov. 2016

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Head of assessment committee for assistant professorship in science and technology studies, and digital methods (Ekstern organisation)

Anders Buch (Formand (Indstillet af AAU))
sep. 2016nov. 2016

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

bedømmelsesudvalgt for PhD ved Delft Universitet (Ekstern organisation)

Kirsten Gram-Hanssen (Medlem)
1 jul. 201630 nov. 2016

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Chairman of PhD review committee (Ekstern organisation)

Sanne Vammen Larsen (Formand (Indstillet af AAU))
15 jun. 2016

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

phd bedømmelsesudvalg ved DTU (Ekstern organisation)

Kirsten Gram-Hanssen (Medlem)
1 jun. 201630 okt. 2016

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Ph.D. defence (Begivenhed)

Bettina Dahl Søndergaard (Formand), Lutz Metz (Medlem), Berit Bungum (Medlem)
20 maj 2016

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bedømmelsesudvalg for ph.d.-stipendiat Meiken Hansen (Ekstern organisation)

Toke Haunstrup Christensen (Medlem)
13 maj 2016

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

AAU strategi talentpleje og tværvidenskab (Ekstern organisation)

Kirsten Gram-Hanssen (Medlem (Indstillet af AAU))
1 maj 201630 jun. 2016

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bedømmelsesudvalg for Professorat på NTNU, Norge (Ekstern organisation)

Mary-Ann Knudstrup (Medlem)
apr. 2016

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

PhD Assessment Committee (Ekstern organisation)

Anders la Cour-Harbo (Medlem)
3 feb. 2016

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Formand for bedømmelsesudvalg/ chairman of the review committee (Ekstern organisation)

Thomas Arvid Jaeger (Formand (Indstillet af AAU))
1 feb. 20163 okt. 2016

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

SDU (Ekstern organisation)

Thomas Bak (Medlem)
1 feb. 20161 apr. 2016

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Faculty of Humanities (Ekstern organisation)

Anders Buch (Formand)
feb. 2016mar. 2016

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

PhD Assessment Committee (Ekstern organisation)

Anders Buch (Formand (Indstillet af AAU))
feb. 201625 maj 2016

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

The 6th EAI International Conference on Serious Games, Interaction and Simulation (2016) (Ekstern organisation)

Anthony Lewis Brooks (Medlem)
22 jan. 201617 jun. 2016

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Institut for Planlægning (Organisation)

Lone Kørnøv (Formand)
16 jan. 2016

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Arkitektur (Organisation)

Mary-Ann Knudstrup (Medlem (Indstillet af AAU))
7 jan. 2016

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg